Dolar : Alış : 9.2857 / Satış : 9.3024
Euro : Alış : 10.8108 / Satış : 10.8303
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul18°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 364 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmen Kelimeyi Şehadetti öğretince veliler olay çıkardı

05 Haziran 2018 - 334 views kez okunmuş
Ana Sayfa » DÜNYA»Öğretmen Kelimeyi Şehadetti öğretince veliler olay çıkardı
Öğretmen  Kelimeyi Şehadetti  öğretince veliler olay çıkardı

Öğretmen  Kelimeyi Şehadetti  öğretince veliler olay çıkardı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Batı Virginia eyaletinde bir öğretmen, öğrencilere ‘Şehadet’ getirtti, veliler okulu basacak kadar sinirlendi.

RİSALEHABER- Olay okulun 7.Sınıf öğrencilerine verdiği sosyal çalışmalar dersi kapsamında oldu. Dersin öğretmeni, müfredat kapsamında öğrencilere Arapça hat sanatı dersi veriyordu. Arap hat sanatında İslami dönüşümü anlatan öğretmen, öğrencilerin ‘Şehadet’i de öğrenmesini istedi ve yaşları 12 ila 13 arasında değişen öğrencilere ‘Kelime-i Şehadet’i öğretti. Öğrenciler de bunu tekrar etti.

Öğretmen, bu eylemden sonra öğrencilere Şehadet’i hat şeklinde yazmaları ödevi verdi. Eve giden öğrenciler, ödevi yaparken velilere durumu anlattı. Veliler bunu öğrendiklerinde sinirlendi ve organize olarak okula doğru harekete geçti.

Öğrencilerden birinin babası olan Rich Penkoski, Christian Post’a verdiği demeçte; “Şahadet’in Arapça yazılmasının ödevini gördüm. Onların mazeretleri hat sanatıydı. Fakat ben kızıma bunların yazdırılmasından son derece rahatsız oldum. Okul ne yapmaya çalışıyor?” ifadelerini kullandı.

Ebeveynlerin bu tepkisi karşısında okul yönetimi derslerin isteğe bağlı olduğunu ve dersin de konusunun böyle şeyler olduğunu söyledi. Yani okul yönetimine göre ebeveynlerin öfkesi yersiz ve isterlerse öğrencilerini dersten çekebilirler.

Daha önce ABD’nin Tennessee eyaletinde 7 bin aile de benzer derslere itirazda bulunmuştu. 2015 yılında Tennessee’deki pek çok okul, sosyal çalışmalar kapsamında Allah’ın tek İlah olduğunu yazmıştı.

The New American’ın haberine göre isteğe bağlı verilen derslerde konu İslamiyet ile ilgili ödevlere gelince ortaya çıkan sorunlar ABD’lilerin Müslümanlara karşı olan bakışını ispatlar nitelikte.

RİSALEHABER-

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika