Dolar : Alış : 5.3454 / Satış : 5.3551
Euro : Alış : 6.0716 / Satış : 6.0826
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 362 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Resulullah yetim idi, ananı öldürsene’ diyen İslamoğlu yine ayn

07 Ağustos 2017 - 1.128 views kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNDEM»‘Resulullah yetim idi, ananı öldürsene’ diyen İslamoğlu yine ayn
‘Resulullah yetim idi, ananı öldürsene’ diyen İslamoğlu yine ayn

 

Yeni açıklaması: Peygamberin tedavi yöntemleri sünnet olarak algılanmamlı!Kaynak: ‘Resulullah yetim idi, ananı öldürsene’ diyen İslamoğlu yine aynı

Mustafa İslamoğlu‘nun geçtiğimiz cuma günü Akabe Vakfı’nda verdiği hutbeye tepkiler artarak devam ediyor. İslamoğlu’nun hacamatı örnek vererek, “O yetim idi sen de ananı öldürsene” sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı.

İslamoğlu, Akabe Vakfı’nda 4 Ağustos Cuma günü “tehlikenin farkında mısınız” başlıklı hutbesinde hacamatla ilgili olarak “Resulullah hacamat yaptırmış olabilir. Mutalaka da yaptırmıştır. Çünkü bölgede bilinen bir şey. Resulullah hacamat yaptırdı diye hacamat olan arkadaş… Resulullah yetim idi, ananı öldürsene! Niye bu sünneti işlemiyorsun? Yetim olmak sünnet. Ananı kaybet, babanı kaybet. Yapmayın, yapmayın komik oluyor.” diye konuşmuştu.

Şenocak: Cehalette olduğu gibi, cinnette de zirve!

Bu sözlere tepki gösteren İhsan Şenocak, “Sünneti Seniyye düşmanının tedavi için kan aldırmayı, katil olmaya benzetmesi cehalette olduğu gibi, cinnette de zirve olduğunu tescildir” dedi.

Yeni açıklaması: Peygamberin tedavi yöntemleri sünnet olarak algılanmamlı!

Onbinlerce kullanıcının tepki göstermesinin ardından Mustafa İslamoğlu, yeni bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Kur’an Müslümanlığı adı altında Hadisi önemsiz gösteren İslamoğlu aynı düşünceyi açıklamasında da sürdürdü.

“Peygamberin döneminin tedavi yöntemlerini bir insan olarak kullandığı ve bunların sünnet olarak algılanmaması gerektiğinden bahsettim.”

risale haber

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika