Dolar : Alış : 8.1688 / Satış : 8.1836
Euro : Alış : 9.7075 / Satış : 9.7250
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul19°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 362 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şarkın Yalçın Dağlarında Hürriyet Esintileri

27 Ekim 2015 - 1.355 views kez okunmuş
Ana Sayfa » LÊKOLÎN-ARAŞTIRMA»Şarkın Yalçın Dağlarında Hürriyet Esintileri
Şarkın Yalçın Dağlarında Hürriyet Esintileri

   Hürriyet

Şarkın yalçın dağlarında Hürriyet ve bahar rüzgarlarının estiği şu sıralar bu rüzgarları islamın lehine çevirmemiz lazım.

Üstamız Said Nursi hazretlerinin yaklaşık yüz yıl önce söylemiş olduğu Hürriyet size yüz yıl sonra sallayacak dediği döneme şahid oluyoruz, biz Nur talebeleri olarak hadisata Nur penceresinden bakmakla mükellef olduğumuz için baharda esen rüzgarların, eğer adabı islamiye dairesinde olmazsa hem ömrünün kısa olacağını hemde bir maraza düçar olacağını  hissdiyoruz Nura daha kuvvetli sarılıyoruz.

Üstad buyuruyor eğer nimet şükür görmezse gider, bu hürriyetin bir bahası var, bizler gerek ehli hizmet gerekse ehli iman olarak, buna uygun zemini ihzar etmezsek yani esen havayı iman ve Kuran lehine çevirerek fıtrata uygun hizmetler ifa etmezsek fıtratın bozulmasına müsaede etmiş oluruz. Çünki Şarktaki kürt kardeşlerimizin temiz fıtratları İslamiyetle mezcolmuş, ondan ayrılması mümkün değildir, eğer ayrılırsa mahvolur.

Hemde İstikbal bundan sonra yalnız İslamiyetin olacağı için gelceğin fıtratını iyi okuyup ona uygun harekeret etmezsek çalışmalarımız heba olur.

İmanlı bir nesil geliyor ve gelecek, bunun dşındaki diğer fikir ve düşüncelerin zamanı geçti ve geçiyor, insanlığın yaralarına deva olacak fıtratın ta kendisi olan hakikatı İslamiyettin zamanı geliyor Allah bu zaman ve zemine uygun hareket etmeyi hepimize nasip etsin.

İstikbali okuyan bizler bu manada hareket ve hizmetler yapmalı, istikbalde rızai ilahiye uygun düşecek hizmetler içerisinde olmalıyızki yarın şikayet etmeyelim her şeyin bir zamanı var şimdi bahardır, eğer bahar geçerse ne kadar gayret içerisinde olsakda istediğimiz sonucu alamayız. Şu an şarka herkes tohum atmaya çalışıyor kimi zakkum kimi tuba.İşte biz tuba ağacı için çok çalışmalıyız çünki tarafımız bu.

Şu iyi bilmek gerekirki Rızai İlahiye uygun olmayan bir fikrin ve hizmetin uzun vadede yaşama şansı yoktur, geçici olarak muvaffak olsa bile ömrü kısa olur. O zaman bize düşen hizmetlerimizi her mecrada en iyi şekilde ifa etmek daha şevkle çalışmak halimizle insanlara Ahlakı İslamiyeyi göstermek dalalet ve sefahette olan insanları kurtak dünyaya örnek olmaktır.

Bu iman öyle bir cevherki kömürü elmasa çevirir o mazlum basit gördüğümüz insanlar bir bakmışsınız dünyaya meydan okuyan kahramanı İslam olmuşlar.

Üstadımızın müjdelediği benim bu şarklı Kürt kardeşlerim beklide İttihadı İslama da vesilele olur. Üstadımız Kürkler Türklerin kuvveti, Türkler Kürtlerin aklı, ikisi bir olursa iyi bir insan olur demiş sadece kuvvetde işe yaramaz sadece akılda bir işe yaramaz zaman ittihat zamanı.

İttihadı islamı rahmeti İlahiyeden bütün ruhu canımızla bekiyoruz.

Buda ehli himmetin gayretiyle olacak hadi hizmeti kardeşlerimiz İstikbal bizi bekliyor mazlum ehli iman bizi bekliyor. Unatmayalım Ümmeti Muhammedi sahili selamate çıkaran bir sefinei sultaniyede çalışan hademeleriz dava büyük ona göre hizmetler lazım.

 

Selam ve Dua ile Kardeşiniz

Salih GÜNGEN

RONAHİYA İSLAM.COM

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika